Novinky

Nová fotečka A-Bena

02.08.2013 12:57

Dostala se ke mně fotka 3 letého A-Beníka, tak jsem aktualizovala jeho "chlíveček" u sourozenců. Je to krásný pes, momentálně je jeho náplní dělat rodinného společníka :)

Dovolená-není čas aktualizovat a tak doháním restíky :D

01.08.2013 21:48

Během mé dovolené jsem se  nedostala k okamžité aktualizaci po každé akci, kterou jsme navštívily, takže tady je náprava :) Kromě těchto akcí, jsme se samozřejmě věnovali procházkám, tréninkům a odpočinku, prostě aktivitám všeho druhu :D 

25.7.2013 Třetí trénink pasení oveček, Dolní Suchá

Čím více jezdíme na tréninky pasení, tím se zhoršujeme. Nepochopitelně to má opačné účinky, než které by se předpokládaly. 
Betty byla jako neřízená střela a vůbec se nedala ukočírovat! Kromě stranových povelů jsme začaly nově i zalehávat a chtěly jsme začít chodit jenom pomalu, že Betty půjde za stádem a jenom ho bude chvilkama posouvat. No, co Vám tady budu povídat, vůbec to nešlo, hrůza a děs. Když už jsme Betty donutily po dlouhé době lehnout, tak měla úplně zatemníno a absolutně nevnímala :( 
V závěrečném pasení (jestli se to dá tak vůbec nazvat) jsme totálně zazdily. Betty už byla vedrem unavená a mozeček jí asi značně vynechával, ale už jak byla unavená, tak ve stínu lehala kolikrát i bez povelu sama zalehla. Pak jsme dostaly poslední úkol, POMALU dojít se stádem směrem k autu. No, nešlo to, Betty pobíhala splašeně kolem a nějaký moje "pomááluu..." zalehávací povely atd. jakoby šly mimo její klopená ouška a lítala kolem ovcí v těsném kruhu (no to jsou ty stažené agi oblouky), ovce absolutně nepobírajíc situaci, značně vylekané, že je bordera chce asi sežrat, nevěděly kam se vrtnout dřív a tak pobíhaly zmateně sem a tam, div mě neušlapaly. 
Jediným kladným bodem na tomto tréninku bylo to, že se Betty do ovcí pokusila "jen" 2 x kousnout a jinak snad už od této ošklivé záliby upustila. 

 

29.7.2013 11. Cvikovské zkoušky, Cvikov

Letos jsme poprvé vyrazily s Bettulí na zkoušky do Cvikova. Zkouška byla jednoduchá, ovšem chtěla jsem Betty pomoci do náběhu slalomu a náběh se prostě nepovedl, tak jsem jí dobrovolně diskla tím, že jsem jí poslala zpátky do tunelu a nechala jí naběhnout znovu. Jinak jsme si užily společnosti Kláry a Lali, škoda jen, že se vidíme během roku tak málo! Idylku nám pokazilo počasí, protože se zatáhlo a my ještě před skončením musely odjet domů, přihnal se nejen déšť, ale i bouřka... Naštěstí jsme dorazily v pořádku domů :) 

1.8.2013 12. Cvikovské zkoušky, Cvikov

Do Cvikova jsme se vydaly i podruhé, zkouška byla v něčem těžší, v něčem lehčí. Ale jelikož si nemůžeme pokazit naší letošní šňůru DISKů, tak jsme se diskly i tentokrát. Běžely jsme celkem hezky, ale pak mi Betty oběhla skočku a šla tunel, který byl jako další překážka. Takže z běhu jako takového sem měla větší radost než z minulého, ale co se zón týče,.... sakra, ty bychom asi měly více trénovat... 
Jinak jsem si zase krásně pokecala s Klárkou od Lalči a doufám, že se letos stihneme ještě někde potkat, bylo by to príma :) 


Teď budeme o víkendu k vidění na ÚPF a aktuality se snad dočkáte dříve :) 

Menší aktualizace sourozenců :)

22.07.2013 22:39

Zejména u vrhu "B" u "Áček" jsem aktualizovala fotku Bertičky. 

Výlet vláčkem

22.07.2013 21:30

Začala mi letní dovolená, a tak jsme se jeli hned dovolenkovat vláčkem na zříceninu Tolštejn. Odjeli jsme ráno a vrátily jsme se poměrně brzy (už v 13:30). Každopádně bylo hezky, bylo teplo, krásně jsme si to užily a čeká nás rušný 14 dní, protože tu dovolenou musíme pořádně využít, tak jsme si toho nabraly víc :) 
Zítra ná čeká poslední trénink agility před Cvikovskými zkouškami, ve středu se vrhneme na špacírek s Naty a Mártym (to zase budou borderky v akci), ve čtvrtek se podíváme k ovečkám a v pátek intenzivněji potrénujeme dogdancing neb předváděčka se nám kvapem blíží. 

Pasení II .

11.07.2013 21:00

Dneska jsme byly na dalším tréninku pasení v pastevním areálu Dolní Suchá. Tentokrát nás vyrazilo pást trošku víc a bylo tam borderek víc než dost. Chudák ovečky se opravdu proběhly :D 
Bettule už moc dobře věděla oč jde a jen co vylezla z auta, tak začala klepat bradičkou a hurá na ně :) Hezky pásla, začala jsem přidávat stranové povely. Na příštím tréninku budu muset víc razantněji, protože dneska už chtěla kousat ovečky, které se dle jejího mínění asi pohybovaly pomalu? Ještě musíme zapracovat na zalehnutí, protože lehnout si až na 10. povel fakt nebude to pravé ořechové :D 
Každopádně u oveček se nám velmi, ale velmi líbilo a už teď se těšíme na další trénink pasení :) Člověk na pastvině vypne, zrelaxuje se, zapomene na běh času a vůbec mu nevadí, že po něm šlapou ovce, že na něj prší a že ho ovečky porazí a kecne si tam do trávy :) 
Vůni oveček jsme si dovely i domů, protože mokré kalhoty se napachovaly opravdu výborně, takže to doma s Bettulkou zdatně fetujeme a užíváme si pocitu, že ovce jsou nablízku :) 
Viděla bych to tak, že se nám o ovečkách bude zdát krásný sen :) Takže ovečky, těšte se na příště ... :) 

Nové video Betty :)

08.07.2013 18:15

Bettulka má nové dogdancingové video :) 

Prodloužený víkend

06.07.2013 15:56

Svátkem prodloužený víkend jsme 2 dny trávili dgdancingově na Nymburském cvičáku. Povídání je tam, kde má být. Výsledky,no, nic čím bychom se měli chlubit, spíš naopak... 

Za příjemně prožité dopoledne a brzké opoledne děkuju Werče, Anet, Zuzce, samozřejmě Alče za skvělý trénink a lidem ze ZKO Nymburk za naprosto pohodovou atmosféru. 

Letos už budeme dogdancingově vidět pouze při ukázkách na Záhrádeckých slavnostech, maximálně na nějakým tréninku. 
Co se agi akcí týče, tak už jen ty slíbené a zaplacené, které máme uvedené v kalendáři. 

Aktualizace

23.06.2013 15:26

Aktualizováno snad úplně vše :) 

Dnešní agi s Majdou

22.06.2013 17:09

Protože je Betty po očkování, tak jsem na cvičák vzala Majďuli. Krásně makala, občasné kiksáčky prominuty :D Houpajda bezvadná, rychlost - no prostě tryskomyška, nálada úžasná. Príma jsme si zatrénovaly a poklábosily :D 

Vedra a jak se máme?

22.06.2013 13:30

Tropická vedra jsou snad již za námi a my máme radost, protože v těch tropech se nedalo moc dobře fungovat. 
Čeká nás ještě týden a půl klidu a pak vyrazíme na zkoušky dogdancingu a den předtím ještě na trénink dogdancingu do Nymburku. Z toho vyplívá, že je maličko pozměněn kalendář akcí. Jinak konečně mi dorazila výbava na canicross, tak se nedivte až nás uvidíte v okolí běhat. ANO, budeme to skutečně my- černobílá šmouha pak dlouhé napjaté vodítko a pak teprve já :D Už se těšíme až okusíme tuto pro nás novou aktivitku. 
Jinak si hezky všichni užívejte léto a já se brzy přihlásím s dalšími novinkami :) 

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>