Informace o nás

Narodila jsem se roku 1992 a tato stránka vznikla v době, kdy jsem se začala více věnovat kynologii a psům vůbec, tj. roku 2008, to mi bylo 16. Psi jsem měla vždy velice ráda, stejně jako koně.
Na jaře roku 2011 jsem úspěšně odmaturovala po 4 letech studia na Střední průmyslové škole v České Lípě v oboru Strojírenská technická administrativa. Pak jsem se vrhla do pracovního procesu a v roce 2013 jsem se pracovně ustálila ve svém vystudovaném oboru. Co se bude dít dál? To se všechno uvidí... 

Kromě kynologie jsem se roku 2013 věnovala karate, fitballu a příležitostně flexi-baru. Koncem roku 2013 jsme se vrhly na canicross pro zlepší naší fyzické i psychické kondice. 

V úterý 22.3.2016 se mi narodil syn Dominik. 


To bylo krátce o mě a teď o našich aktivitách, abyste si udělali maličkou představu, více se dozvíte v jednotlivých záložkách v menúčku. Tak můžete vesele brouzdat ;) 


Od roku 2004 jsem jezdila pod JK Česká Lípa, který měl domovskou stáj v Dolní Libchavě. Po jeho zrušení jsem se "přesunula" pod občanské sdružení Na větrné hůrce, kde jsem měla možnost si rozšířit obzory o výcvik mladých koní a hříbat, převýchovu pony kobylky. Dále jsem zde vedla jezdecký kroužek pro malé děti, konkrétněji jsem kroužek vedla 2 roky. Pod tímto občanským sdružení jsem se účastnila několika hobby závodů v sedle Anglického plnokrevníka Vincolna(viz. foto níže-hobby festival Mělník). Po jeho prodeji jsem do jezdectví ztratila část chuti, protože za celou dobu jezdectví mi bylo prodáno spousty jezdeckých parťáků a v lednu roku 2010 jsem ukončila své působení v jezdeckém sportu. Občas se jezdím na "koňské" akce dívat.  Odchod od jezdectví jsem měla ulehčený, protože jsem čekala, jestli se narodí to moje černobílé štěstí ;) 

S pejskama se věnujeme hned několika aktivitám. První sport, který nás oslovil bylo agility, kterému se věnujeme od září 2008, jako další aktivita nás nadchl dogdancing a trikování, tomuto krásnému a kreativnímu sportu se věnujeme od doby co máme "jorečkovou" :) tzn. od přelomu roků 2007/2008. Samozřejmě nám není cizí poslušnost, které se tedy nikterak zvlášť nevěnujeme, ale do našich aktivit bezpochyby patří. Začátkem léta 2011 jsme s Bettynkou našly cestičku k dogfrisbee, které je naší doplňující aktivitou a sem tam si zaházíme. Koncem jara 2013 jsme vyzkoušely pasení oveček, Bettynka má vlohu pro pasení a je moc šikovná. Do budoucna to vypadá, že se, pokud nám budou hvězdy nakloněny, na trénink dostaneme 1x za měsíc. Pro zvyšování osobní fyzické kondice a psychické pohody laškujeme s rekreačním canicrossem. A protože člověk nemůže sedět jedním zadkem na vícero židlích,tak všechno tohle děláme pro radost a když se nám něco povede, tak máme pochopitelně radost. Pokud se nám nedaří, tak se svět nezboří a vlasy ani chlupiska si z toho opravdu netrháme. 
V roce 2013 nás čeká první "předváděčka" na 11. Zahrádeckých slavnostech. Předvádět budeme agility a dogdancing pro pobavení návštěvníků. Více o našich akcích se dozvíte v kalndáři akcí.
V sézóně, tj. od jara do podzimu-u nás většinou konkrétně od května do září-října, se účastníme psí akcí- závodů, tréninků, zkoušek... V zimě si užíváme sněhu a procházek. Během celého roku nás můžete potkat někde na výletě a není výjimkou když nejdeme sami.  Pokud vyrazíme v zimě někam na trénink, tak do Sloupovské jezdecké haly na agility, ale to jen příležitostně.

Kromě psí smečky u nás doma aktuálně ještě potkáte Osmáky Degu. 
Dříve jsme měli zvířátek ještě víc, ale kromě osmáků, králíků a křečků jste u nás mohli také potkat papoušky vlnkované-andulky, korelu nebo třeba pískomily.