Agility

"V agility platí, že co nemáš v hlavě, nohy nedoženou a hlasivky neuřvou :o)"

 

Agility se věnujeme od září roku 2008 a stále se učíme :) Běháme za klub agility Česká Lípa. Tento sport si vyzkoušeli všichni naši pejsci. S Benem nevědomky už jako malá na zahradě při našich obvyklých blbinách. Díky Majdě jsem tento sport objevila a Majďule s chutí dokazuje, že ač malá tělem, tak srdcem je to obr a agility je opravdu její srdcová záležitost (samozřejmě až po jejím oblíbeném míčku) a všem ukazuje, že jorkšír rozhodně nepatří jenom na gauč, ale dokáže předběhnout i jiná plemena. Je to taková moje malá tryskomyška. Bettynka patří k pomalejším a rozvážnějším borderkám. K jejím přednostem ale patří precizní vypracování zóneček, ikdyž všude je co zlepšovat. 

Co se závodů týče, tak nás sem tam můžete někde potkat, většinou nejezdíme nikam daleko a zůstáváme věrni Libereckému, Středočeskému, Ústeckému a Královéhradeckému kraji. S Majdou pro radost absolvujeme neoficiální závody, protože skákání ktg. S je pro ní náročné a ikdyž výšku překážek skočí, tak jsme začali běhat na menších, tzn. ktg. XS. Při skákání eSek jsme pozorovali bolesti zad, ikdyž nebyla přímá spojitost prokázána, tak zdraví je přednější a děláme to hlavně pro radost. ;) Majdě byla diagnostikováno nedomikavost chlopně, na kterou díky našemu sportování nemusí brát zatím žádné léky. Od roku 2010 jsme společně pravidelně vidět na XS speciálu ČIVAVA CUP, kde si rozhodně neděláme ostudu. S Betty nás můžete potkat na oficiálních závodech, aktuálně v ktg. LA2.

  • Za fotečky z akcí a tréninků děkujeme přítomným fotografům, vždy nás potěší a jsou príma vzpomínkou na nezapomenutelná odpoledne trávená s príma společností.

Fotky ze cvičáku převážně Jitka Gabrielová a Ála Šlaisová, I. Trmické dvouzkoušky, Čivava cup 2012, May Cup 2013 a neoficiálky Mimoň (jména fotografům z akcí bohužel nevím a protože jsou fotky staženy již nějaký ten pátek, tak ani odkaz nemám-v případě zájmu nechť se autoři ozvou a jméno doplním ;) )